2008 2009 2010

Sparta ve Františkových Lázních

27. 06. 2008
Druhou polovinu soustředění načali ve čtvrtek dopoledne sparťanští fotbalisté. Po posilovně zamířili svěřenci Vítězslava Lavičky do malebného okolí lázeňského města, kde na okruhu „U Kapličky" absolvovali čtyři dvoukilometrové okruhy.

V prostoru startu vytvořil masér Tomáš Stránský nápis „forever Sparta vivat" a sparťané tak startovali opravdu ze svého. „Umírám," zahlásil po proběhnutí třetího z okruhů Libor Došek, zatímco Pavel Horváth v žertu vyhrožoval Aleši Kaplanovi zašlapáním do země. Právě usměvavý kondiční trenér je totiž spolutvůrcem většiny běžeckých martyrií letenských fotbalistů.
Přes kumulující se únavu snášejí letenští fotbalisté dřinu bez problémů a v dobré náladě. Při dopoledním běhání je navíc motivovali také kolemjdoucí turisté, kterým se zadýchaní sparťané v přestávkách ochotně podepisovali.

Zájem vzbudil dle očekávání především Patrik Berger, jehož v jednu chvíli obklopilo hned deset místních děvčat. „Jaký známky budou na vízo?" ptal se mezi podepisováním usměvavý letenský odchovanec. „Trojka z matematiky," přiznala se jedna z malých fanynek a otec dvou dětí se v Patrikovi nezapřel. „Tak do příštího roku zlepšit. Platí?" ujistil se a jako motivaci přidal podpis na zánovní sparťanskou kšiltovku.

Také v táboře letenských trenérů panuje pohoda. Odpolední trénink s balonem proloží střelba a Víťa Lavička poprosil při té příležitosti Horsta Siegla, jestli by kádr nedoplnil. „Stále se od Tebe mají co učit," dodal přemýšlivý kouč na vysvětlenou a s úsměvem a poděkováním přijal také nabídku maséra Víti Zelenky, jenž se zhostí role podavače a sběrače balonů. „Pánové, každá role v týmu je důležitá. Každá..," zakončil Vítězslav Lavička odpolední trenérské posezení u kafíčka.

převzato z www.sparta.czzpět